fbpx

TIMETABLE

SUN STAGE

// Donnerstag/Thursday

22.00 – 23.00 LOVEGUN
23.00 – 00.00 PRIBE

// Freitag/Friday

00.00 – 01.00 VINI VICI
01.00 – 02.00 MARIANA BO
02.00 – 03.00 OFF LIMITS
03.00 – 04.00 W.A.D
04.00 – 06.00 KIMIE

06.00 – 12.00 BREAK

12.00 – 14.00 KULARIS
14.00 – 15.00 OPIX
15.00 – 16.00 ZYRUS 7
16.00 – 17.30 METRONOME
17.30 – 19.30 RANJI vs. GHOST RIDER
19.30 – 21.00 NEELIX
21.00 – 22.00 NATURALIZE
22.00 – 23.00 MORTEN GRANAU
23.00 – 00.00 WHITENO1SE

// Samstag/Saturday

00.00 – 01.00 ELECTRIC UNIVERSE (Laser Harp Show)
01.00 – 02.00 BLASTOYZ
02.00 – 03.30 ANIMATO
03.30 – 05.00 BIZARRE CONTACT
05.00 – 06.00 THE FREAK SHOW

06.00 – 12.00 BREAK

12.00 – 14.00 FROG ON PROG
14.00 – 15.00 CLOUD 7
15.00 – 16.00 BUBBLE
16.00 – 17.00 HI PROFILE
17.00 – 18.00 COMING SOON
18.00 – 19.30 FABIO FUSCO
19.30 – 20.30 OMIKI
20.30 – 21.30 LIQUID SOUL
21.30 – 22.40 ACE VENTURA
22.40 – 23.00 FESTIVAL & FIREWORKS SHOW with SCHRITTMACHER
23.00 – 00.00 ASTRIX

// Sonntag/Sunday

00.00 – 01.00 MANDRAGORA
01.00 – 02.00 INFECTED MUSHROOM
02.00 – 03.00 SKAZI
03.00 – 04.30 LAUGHING BUDDHA
04.30 – 06.00 INVISIBLE REALITY

06.00 – 10.00 BREAK

10.00 – 12.00 DROPPEXX
12.00 – 14.00 EMOK
14.00 – 15.00 DURS
15.00 – 16.00 CLAUDINHO BRASIL
16.00 – 17.00 INTERACTIVE NOISE
17.00 – 19.00 PHAXE vs. QUEROX
19.00 – 20.00 VEGAS

MOON STAGE

// Donnerstag/Thursday

18.00 – 19.30 SUN PROJECT
19.30 – 20.30 ZYCE
20.30 – 21.30 ATMOS
21.30 – 22.30 KOBI
22.30 – 23.30 G.M.S.
23.30 – 00.30 SONIC ENTITY

// Freitag/Friday

00.30 – 02.30 REGAN
02.30 – 03.30 DICKSTER
03.30 – 04.30 EAT STATIC
04.30 – 05.30 LSDIRTY
05.30 – 06.30 TOPHOO
06.30 – 07.30 TRANONICA
07.30 – 10.00 WOOS VS. REACTYV
10.00 – 12.30 JOHAN
12.30 – 13.30 PLUS ONE
13.30 – 14.30 SPHERA
14.30 – 15.30 FILTERIA
15.30 – 16.30 SUN
16.30 – 17.30 ANTINOMY
17.30 – 19.30 CAPTAIN HOOK
12.30 – 20.30 ALTRUISM
20.30 – 21.30 BURN IN NOISE
21.30 – 22.30 AVALON
22.30 – 23.30 KILLERWATTS
23.30 – 00.30 TRISTAN

// Samstag/Saturday

00.30 – 01.30 ASTRAL PROJECTION
01.30 – 02.30 IMAGINE MARS
02.30 – 03.30 VOLCANO
03.30 – 04.30 FADERS
04.30 – 06.00 GIUSEPPE
06.00 – 08.00 -Z- (ALPHA & ANTAGON)
08.00 – 10.00 WEGHA
10.00 – 12.30 ARTYFICIAL
12.30 – 14.00 JOVIS
14.00 – 15.00 TETRAMETH
15.00 – 16.00 RITMO
16.00 – 17.00 RINKADINK
17.00 – 18.00 OUT OF ORBIT
18.00 – 19.00 DEKEL
19.00 – 20.00 PIXEL
20.00 – 2100 ALPHA PORTAL
21.00 – 22.00 BLISS
22.00 – 23.00 TALAMASCA
23.00 – 00.00 AJJA

// Sonntag/Sunday

00.00 – 01.30 OUTSIDERS
01.30 – 03.00 MAD MAXX
03.00 – 04.00 U-RECKEN
04.00 – 05.30 BABALOS
05.30 – 08.00 GOA JONAS
08.00 – 10.30 MELBURN
10.30 – 13.30 BOOM SHANKAR
13.30 – 15.00 S-RANGE
15.00 – 16.00 OSHER
16.00 – 17.00 3LMT
17.00 – 18.00 TRIPNOSIS
18.00 – 19.00 LIBRA
19.00 – 20.00 SKIZOLOGIC
20.00 – 21.30 HATIKWA
21.30 – 22.30 SENSIFEEL
22.30 – 23.30 COSMIC TONE
23.30 – 00.30 MINDBENDERZ

// Montag/Monday

00.30 – 01.30 LYKTUM
01.30 – 03.30 CUBIXX
03.30 – 06.00 MURUS
06.00 – 08.30 ZOTTEL
08.30 – 11.00 INCOGNITO
11.00 – 13.00 SCHRITTMACHER

MUSHROOM STAGE

// Freitag/Friday

11.00 – 12.00 VMF LIVE
12.00 – 13.30 Nofbeatz
13.30 – 15.00 Daniel Ledwa
15.00 – 16.30 Hubinek & Sperbel
16.30 – 17.30 RICH VOM DORF
17.30 – 18.30 LEXER
18.30 – 19.30 ZELTA
19.30 – 20.30 STELLA BOSSI
20.30 – 21.30 TINI GESSLER
21.30 – 22.30 NUSHA
22.30 – 23.30 FELIX KRÖCHER
23.30 – 01.00 KAROTTE

// Samstag/Saturday

01.00 – 02.30 PAPPENHEIMER
02.30 – 04.00 THOMAS SCHUMACHER
04.00 – 05.00 ALFRED HEINRICHS
05.00 – 06.00 MARK DEKODA

06.00 – 11.00 BREAK

11.00 – 12.00 GEBZØUND
12.00 – 13.00 MACER.
13.00 – 14.00 MIESO
14.00 – 15.30 KARL KIRSCHMAYER
15.30 – 16.30 POPHOP
16.30 – 17.30 KATZENGOLD
17.30 – 18.30 Green Lake Project
18.30 – 19.30 René Bourgeois
19.30 – 20.30 Sascha Braemer
20.30 – 21.30 Viviana Casanova
21.30 – 22.30 EINMUSIK
22.30 – 00.00 MAREK HEMMANN

// Sonntag/Sunday

00.00 – 01.00 THE REASON Y
01.00 – 02.00 Pleasurekraft
02.00 – 03.00 Torsten Kanzler
03.00 – 04.00 MARTIN BOOKS
04.00 – 05.00 Simina Grigoriu
05.00 – 06.00 Vanessa Sukowski

06.00 – 11.00 BREAK

11.00 – 12.00 Daniel Warzecha
12.00 – 13.00 Nico Pusch B2B Tom Pusch
13.00 – 14.00 Kollektiv Klanggut
14.00 – 15.00 Jordan
15.00 – 16.00 Patrick Scuro
16.00 – 17.00 FABIO FUSCO
17.00 – 18.00 Sarah Hauser
18.00 – 19.00 Timo Mandl
19.00 – 20.00 Eitan Reiter

CHILL AREA

// Donnerstag/Thursday

17.00 – 19.00 EL MURO
19.00 – 22.00 6 A.M.
22.00 – 02.00 BENTEN

// Freitag/Friday

02.00 – 05.00 F-RAT
05.00 – 09.00 TECHNANTION
09.00 – 13.00 BAQ
13.00 – 17.00 TCK
17.00 – 21.00 A-TEC
21.00 – 00.00 MONO

// Samstag/Saturday

00.00 – 03.00 GAGARIN PROJECT
03.00 – 06.00 AQUARIUS
06.00 – 09.00 WAVEFORM
09.00 – 12.00 AKASHA PROJECT
12.00 – 15.00 MIKADHO
15.00 – 17.00 NYÄE NYAE feat. CLARA LO
17.00 – 19.00 LACLAUD
19.00 – 21.00 TEN MADISON
21.00 – 00.00 SUDUAYA

// Sonntag/Sunday

00.00 – 03.00 INVISIBLE REALITY
03.00 – 06.00 MATT JAH
06.00 – 10.00 LAVINIA
10.00 – 12.00 S-RANGE
12.00 – 16.00 COMPLEXX
16.00 – 20.00 BLUE SPACE
20.00 – 23.00 GABY
23.00 – 03.00 EL ZISCO & BURNSTEIN

// Montag/Monday

03.00 – 06.00 SKY SOUL
06.00 – 10.00 SOLWAY
10.00 – 13.00 RAVEN

en_GBEnglish